Európsky týždeň boja proti drogám, vyhlásený z iniciatívy EÚ, bol prvýkrát vyhlásený v roku 1998. Začal sa v Grécku a pokračoval vo všetkých členských štátoch. Neskôr sa stalo nepísanou tradíciou, že v jesenných mesiacoch – osobitne v novembri, sa viac ako inokedy organizujú pre verejnosť aktivity, ktoré napomáhajú k znižovaniu dopytu po drogách.
Na základe toho sme na našej škole zorganizovali v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Humennom besedu so zameraním najmä na legálne drogy - nikotín.
Žiakom I.A bol premietnutý dokumentárny film "Kým stúpa dym...“ s následnou prednáškou a diskusiou s Mgr. Zlaticou Kožinovou. Tento výchovno-vzdelávací dokumentárny film reaguje na závažnú skutočnosť v oblasti zneužívania tabakových výrobkov deťmi a mládežou na Slovensku. DVD je súčasťou prvého národného protifajčiarskeho projektu.
