• Hamlet

• V piatok 13. septembra 2024 sa žiaci II.B zúčastnili na divadelnom predstavení Hamlet, alebo Nález lebky v podaní hercov z Túlavého divadla. Hamleta poznáme ako tragédiu, avšak my sme si pozreli unikátnu verziu najznámejšej Shakespearovej hry spracovanej ako komédiu. Zabavili sme sa na vtipných situáciách, veršoch i zvratoch ako zmŕtvychvstanie Ofélie.

• Natáčanie študentského filmu

• Žiaci III.A odboru multimédiá sa zapojili do ľudskoprávnej súťaže – Súťaž študentských krátkych filmov o ľudských právach 2024. Témou tohto roka je: ,,Mier – rešpekt – nenásilná komunikácia. Čo znamenajú pre Teba a Tvoju/našu budúcnosť?“

Počas týchto dní si režírovali a natáčali scény do svojho filmu. Využili priestory školy, ale dostali sa aj vonku, do terénu. O tom, že takáto tvorivá činnosť našich žiakov napĺňa, svedčí fakt, že pri realizácii filmu sa podieľajú aj ich spolužiaci z odboru informačné a sieťové technológie. Celý študentský tím si vzájomnou spoluprácou vypracoval scenár, režíroval jednotlivé scény a využil techniku na realizáciu krátkeho filmu. Veríme, že finálne dielo chytí za srdce každého diváka.

• Európsky športový deň

• Dňa 4. septembra 2024 sa študenti v rámci Európskeho športového dňa zúčastnili futbalového turnaja, ktorý sa konal v areáli našej školy na multifunkčnom ihrisku. Vo výbornej atmosfére získali celkový triumf chlapci z III.B, ktorí vo finále zdolali svojich starších spolužiakov z triedy IV.B. V dramatickom boji o tretie miesto zvíťazila trieda III.A, ktorá výsledkom 4:3 proti II.B získala bronzové medaily. Všetkým zúčastneným patrí veľké poďakovanie za túto vydarenú akciu.