• Komunikácia ľudí sa preniesla do dátového sveta. Dni, keď sa susedia rozprávali pri plote sú dávno preč. Sused suseda často nevidí aj celý rok. Vzdialenosti sa v modernej dobe často neskracujú pod vplyvom modernej techniky, ale naopak.Vplyvom doby sa prispôsobujú nielen ľudia, ale aj spoločnosť.

    Aj naša škola – SOŠ polytechnická v Humennom, ktorej cieľom je vychovať čo najviac špecialistov v oblasti IT, chce prispieť tým, že sa angažuje v rôznych projektoch, asociáciách alebo združeniach. K medzinárodnému vzdelávaniu v oblasti sieťových technológií, pod názvom CISCO Academy – Netacad, sa v tomto školskom roku pridal aj druhý medzinárodný program pod názvom MIKROTIK Academy

    . Medzinárodná certifikácia, ktorá pribieha v rámci vyučovacieho procesu je bezplatná a prináša výhody nielen certifikovaným inštruktorom, ale aj absolventom akadémií. Uplatnenie nielen s maturitným vysvedčením, ale aj celosvetovo uznávaným certifikátom otvára dvere do nejednej spoločnosti zaoberajúcej sa dátovými sieťami.

    Proces certifikácie prebieha v odbornom laboratóriu, vybavenom koncovými zariadeniami, ktoré sa využívajú od domácnosti po dátové centrá .Jednoduché wifiroutre ako aj komplexné zariadenia, napríklad pre telefonovanie prostredníctvom dátových sietí – IP telefonia, slúžia študentom akadémie ako cvičná firma.Výhoda, ktorá vyplýva z medzinárodného dosahu je, že celý proces prebieha v anglickom jazyku. Študent zaradený do programu, sa podvedome vzdeláva aj takto. Študent zvládnutím teoretických otázok a vyriešením problému na konkrétnych zariadeniach získava medzinárodný certifikát.

    Nový spôsob komunikácie na veľké vzdialenosti je na svete už dlho, ale odborníkov, ktorí túto vymoženosť zabezpečia je málo. Vnáranie technológií do nášho života hlbšie a hlbšie túto skutočnosť iba zvýrazňuje, teda hodnota a cena odborníka v tejto oblasti je stále väčšia.

     

    MikroTik Academy Humenné

    MikroTik Academy vám ponúka príležitosť získať vedomosti a zručnosti potrebné pre profesionálnu prácu s operačným systémom MikroTik RouterOS. Poskytujeme odborné vzdelávanie v oblasti počítačových sietí postavených na platforme MikroTik RouterOS/RouterBOARD. Vzdelávacie kurzy organizujeme nielen pre úplných začiatočníkov, ale aj pre pokročilých používateľov a skúsených profesionálov. Odborná problematika je vyučovaná certifikovanými inštruktormi a absolventi kurzov u nás majú možnosť absolvovať aj medzinárodné certifikačné skúšky. Tréning je realizovaný v plne vybavenom laboratóriu. V prípade záujmu poskytujeme aj odborné poradenské služby so zameraním na technológie počítačových sietí.

    MikroTik

    Lotyšská firma MikroTik bola založená v roku 1996 s cieľom etablovať sa na vznikajúcom trhu bezdrôtových technológií. Ide o výrobcu sieťového hardvéru a softvéru, ktorého produkty sú vďaka svojej priaznivej cene známe ako alternatíva ku cenovo oveľa drahším smerovačom a prepínačom iných výrobcov.

    RouterOS

    MikroTik RouterOS je operačný systém postavený na Linuxe, prevádzkovaný na hardvéri vyrábanom firmou MikroTik pod značkou RouterBOARD alebo na počítačovej platforme x86. RouterOS poskytuje funkcie smerovača alebo prepínača a implementuje rozličné ďalšie funkcie, ako napr. bezdrôtový prístupový bod (AP, Hotspot), firewall, VPN koncentrátor, obmedzovač šírky pásma (shaper), atď. Operačný systém je konfigurovateľný v grafickom prostredí prostredníctvom aplikácie Winbox alebo prostredníctvom príkazového riadka cez SSH protokol. Podporované sú všetky súčasné technológie počítačových sietí používané poskytovateľmi telekomunikačných služieb v bezdrôtovom i tradičnom prostredí. RouterOS podporuje IPv4 protokol a v plnej miere aj IPv6. Firma MikroTik na zariadeniach značky RouterBOARD poskytuje bezplatnú aktualizáciu operačného systému RouterOS počas celej doby životnosti zariadenia.

    RouterBOARD

    Smerovače, prepínače, prístupové body a ďalšie príslušenstvo vyrábané firmou MikroTik pod značkou RouterBOARD ideálne spolupracujú s operačným systémom RouterOS. Tieto zariadenia sú určené predovšetkým poskytovateľom bezdrôtového pripojenia k Internetu, najmä na báze technológie IEEE 802.11 a/b/g/n/ac (WiFi), ale aj pre SOHO segment. Portfólio produktov predstavuje kompletnú ponuku pre „indoor“ aj „outdoor“ použitie.

    Kontakt

    Podrobnejšie informácie vám ochotne poskytne:
    Ing. Anton Bača
    +421 902 281 750

    https://mikrotik.com/client

     

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola polytechnická, Štefánikova 1550/20, Humenné
   • +421 57 77 62 558
   • Štefánikova 1550/20
    066 57 Humenné
    Slovakia
   • 00 893 358
   • 2021213931
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje