• SOŠ polytechnická Humenné vedie žiakov k darcovstvu krvi

• Chvalabohu, že ich máme, dobrovoľných darcov krvi! Študenti Strednej odbornej školy polytechnickej Humenné prijali výzvu svojho učiteľa, pána Ing. Marcela Volohdu, držiteľa Zlatej Jánskeho plakety za darcovstvo krvi a dňa 25.3.2022 po prvýkrát v živote darovali svoju krv. Nikdy nevieme, kedy budeme my alebo naši blízki túto životodarnú tekutinu potrebovať. Pri operáciách alebo nehodách darovaná krv zachraňuje životy. Darovať krv znamená nezištne pomôcť neznámemu človeku v núdzi, a ak sa takto pomáhať rozhodli mladí ľudia, je to o to cennejšie. Študenti SOŠ polytechnickej v Humennom prekonali svoje obavy a ukázali veľké srdce. Išlo o Romana Sotáka, Adriána Staška, žiakov 3.A triedy a Kristiána Barančíka, žiaka 4.B triedy. Naši študenti Vám odkazujú: Je to skvelý pocit, tak neváhaj. Darcom krvi môžeš byť aj ty!

• Notebook ako dar

• Nezisková organizácia ED-IT, neinvestičný fond, podporuje vzdelávanie v oblasti IT technológií. V čase vojnového konfliktu na Ukrajine sa rozhodla podporiť žiakov z Ukrajiny darovaním notebookov. Spomedzi našich žiakov z Ukrajiny získal plnefunkčný notebook Yaroslav Zinchenko, ktorý študuje v odbore informačné a sieťové technológie. ĎAKUJEME!