• ENTER konferencia

• Aj napriek pandemickej situácii sa žiaci našej školy zúčastnili dňa 29.9.2021 na ENTER konferencii priamo v Bratislave. Ako je to možné? Konferenciu mohli sledovať online. A o čom to celé bolo? Žiaci II.A a IV.A študijného odboru informačné a sieťové technológie mali možnosť sa okrem iného dozvedieť, že majú v rukách celý svet. Tu sú niektoré ich vyjadrenia priamo po konferencii:

Ján: „Na ENTER konferencií ma zaujal Tomáš Brngál, ktorý založil Virtal Medicine a Virtual Everything. Vytvoril aplikáciu Human Anathomy VR, ktorá uľahčuje pochopiť priestorové usporiadanie anatomických štruktúr v ľudskom tele.“

Benjamín: „Mne sa veľmi páčilo, ako sa rozprávalo o snoch a ich nasledovaní. Za snami si treba stáť a že by sme mali v sebe objaviť svoju vášeň a začať ju rozvíjať čo najskôr. Páčila sa mi aj práca Vladimíra Valoviča na vizuálnych efektoch v rôznych populárnych filmoch ako Dr. Strange, Guardians of Galaxy, Justice Leauge a ďalších.“

Martin: „Na tejto konferencii sa mi páčilo, že tam bolo veľa mladých ľudí, ktorí už v živote niečo dokázali. Napr. mladý huslista Filip Jančík, ktorý hral už skoro na celom svete.“

Jakub: „Zaujalo ma to ako celok. Všetko bolo dobre zorganizované. Boli tam sympatické a zaujímavé osobnosti. Zaujala ma virtuálna realita, ktorá bola prezentovaná. Taktiež ma zaujali záverečné monológy jednotlivých úspešných ľudí.“

Peter: „Mňa osobne zaujal Vladimír Valovič (VFX Artist). Hlavne jeho práca na rôznych populárnych zahraničných filmoch ako napr. Aquaman, Terminator Dark Fate, Detective Pikachu a jeho skúsenosti s tým všetkým. Páči sa mi, ako sa vie aj človek z pomerne menšej krajiny akou je Slovensko, presadiť vo svete a byť súčasťou väčších projektov.“

Marián: „Na tejto konferencii ma zaujal postoj úspešných ľudí. Nebolo to len o tom, čo dokázali a čo obetovali pre ich projekty, ale aj o tom, ako by sme sa my mladí ľudia mohli presadiť v dnešnom IT biznis svete.“

Róbert: „Mali tam zaujímavých hostí, bolo zrejmé, že to robili pre nás mladých. Hovorilo sa aj o tom, že  vysoká škola nie je zárukou toho, že sa človek bude mať dobre. Dôležitejšie je rozvíjať talent a venovať sa tomu, čo nás baví. Diskutovalo sa o modernej dobe a o tom, aké povolania vzniknú a ktoré zaniknú.

Marián: „Najviac ma zaujalo, keď hovorili o tom, že každý má ísť za svojimi snami. Ďalej, že tam bol GOGO, lebo tam bol niekto, kto rozumie nám mladým (nie ako že vy, učitelia, nám nerozumiete, ale GOGO nám rozumie viac).“

Tomáš P.: „Páčilo sa mi, ako sa hovorilo o tom, že si mám ísť za svojimi snami za každú cenu. Že v mojom veku môžem robiť, čo ma baví, rozvíjať svoj talent. Že počítačové technológie sú budúcnosť.“

Adam: „Páčilo sa mi, že tam bol jeden z naj Youtube tvorcov na Slovensku. Že nie je všetko len o učení a že treba ísť za svojím cieľom.“

A na záver je tu pre Teba dobrá správa: „Aj Ty môžeš zažiť všetko, o čom si práve čítal, ak si pozrieš video na Youtube v nasledujúcom linku.“

• Exkurzia stavbárov

• V piatok 24.09.2021 sa žiaci I.B a I.C triedy odborov inštalatér, murár a mechanik stavebnoinštalačných zariadení zúčastnili odbornej exkurzie po predajniach stavebnín v Humennom. Cieľom exkurzie bolo oboznámiť sa so stavebným materiálom a stavebnými pomôckami. Spolu s majstrami odborného výcviku navštívili stavebniny Bauteko, Stavmat IN a Mercury Market.

• Turistický deň

• V pondelok 13. septembra 2021 sa vybrali triedni učitelia a majstri odbornej výchovy so žiakmi III. a IV. ročníka na prechádzku do kameňolomu.

• Biela pastelka 2021

• Verejná zbierka „Biela pastelka“ patrí ku každoročným aktivitám našej školy. Túto zbierku organizuje od roku 2002 občianske združenie Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Tento rok sa uskutočnil už jej 20. ročník. Biela pastelka zlepšuje život tých, ktorí sú zrakovo postihnutí. Všetky vyzbierané finančné prostriedky sú použité na financovanie aktivít, ktoré ľuďom so zrakovými problémami pomáhajú začleniť sa do bežného života. V piatok 24. septembra 2021 sme zorganizovali zbierku aj na našej škole. Zapojili sme do nej my, členovia žiackej školskej rady. Do pokladničky nám prispievali žiaci a taktiež aj učitelia. Príspevok odovzdáme nadácii „Biela pastelka“, ktorá pomôže uľahčiť život tým, ktorí to potrebujú.

• Milí rodičia!

Oznamujeme Vám, že vo štvrtok 16.09.2021 o 16:00 sa v jednotlivých triedach uskutoční rodičovské združenie. Prosíme, do školy vstupujte s nasadeným rúškom a použite dezinfekciu.